Дизайн
Именно тук Duster грабва веднага, защото новият дизайн на модела от пръв поглед го поставя в по-висока категория. Duster вече не е просто бюджетен автомобил.
Нещо по-важно – струва ми се, че новият дизайн ще бъде актуален дълго време. Може звучи дръзко, но дори бих казал, че външният вид на Duster клони в посока „иконичен“ дизайн. Носи ми усещане за култови модели като Wrangler, Defender или Bronco.

Предната част е доста семпла, но изглежда „мощно“ в голяма степен благодарение на геометрията на капака на двигателя. Интересно тук е, че сивите предпазни елементи са боядисани преди да бъдат екструдирани, което означава, че неизбежните драскотини, които ще се появят по тях с времето ще бъдат добре прикрити.



Страничната линия на Duster е приятна изненада, защото автомобилът изглежда подчертано динамично. Силно впечатление прави сравнително „плоската“ линия на капака на двигателя и изправените А-колони. Това са похвати в дизайна, които сме свикнали да виждаме по-скоро при премиум производителите.

Интересен елемент са и скритите дръжки на задните врати. Да, сега вече са разположени по-неудобно на С-колоните… мисля че това е по-скоро излишно решение, но не е съществен проблем. Плюсът е, че така вниманието са насочва към издутите задни калници, които определено придават атрактивен вид на Duster.

Задната част на колата се характеризира с нестандартно оформление на светлините, което носи повече динамика.
Моето мнение за дизайна на Duster е силно положително. Автомобилът изглежда добре, не като за Dacia, а генерално. Добре свършена работа.
